return2ozma@lemmy.world to Ask Lemmy@lemmy.world · 16 days agoWhat's something that you used to consider “cheap” that you can’t afford now?message-squaremessage-square237linkfedilinkarrow-up1149arrow-down12file-text
arrow-up1147arrow-down1message-squareWhat's something that you used to consider “cheap” that you can’t afford now?return2ozma@lemmy.world to Ask Lemmy@lemmy.world · 16 days agomessage-square237linkfedilinkfile-text
minus-squareforkDestroyer@infosec.publinkfedilinkEnglisharrow-up2·14 days agoLarge pizza feeds my family of 4 in the US. 2 slices each is sufficient to make you feel full. Used to be $8 when I was a kid. Now it’s around $20 for pickup for a plain pie.
Large pizza feeds my family of 4 in the US. 2 slices each is sufficient to make you feel full.
Used to be $8 when I was a kid. Now it’s around $20 for pickup for a plain pie.